بازدید ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان از کارخانه پردازش و بازیافت پسماند شهر کرمانشاه

جناب آقای دره وزمی ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان به همراه یک گروه تجاری و هیئت مدیره و کارشناسان شرکت معدنی زرکوه استان کردستان  در روز پنج شنبه 2 مرداد ماه از کارخانه پردازش و بازیافت پسماند شهر کرمانشاه بازدید نمودند.

دوم اردیبهشت برابر با 22 آوریل روز جهانی زمین است . یک فعال صلح جو توانست در سال 1369 در یونسکو سازمان ملل این روز را به عنوان روز زمین ثبت کند . از آن زمان هر ساله به مناسبت آگاه سازي مردم به رفتارهاي خود در مقابل زمین که محل زندگی تمامی موجودات جهان است و همچنین حساس نمودن حکومت ها براي انجام و اجراي قوانین زیست محیطی اقداماتی صورت میگیرد .

به گفته مدیرعامل شرکت بازیافت کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا تاثیری بر میزان تولید زباله در شهر کرمانشاه نداشته، اما ترکیب زباله‌های تولیدی را تغییر داده است.

هایده شیرزادی در گفت و گو با ایسنا، میانگین تولید روزانه زباله در کرمانشاه را 550 تا 580 تن اعلام کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا و در خانه ماندن، در مجموع تاثیری بر میزان زباله تولیدی شهر نداشته است.

وی ادامه داد: اگرچه با افزایش تولید زباله‌های بخش خانگی مواجهیم، اما از سوی دیگر زباله‌های تولیدی رستوران‌ها و مراکز تولید و فروش غذا که در گذشته سهم زیادی داشت، کم شده که افزایش زباله خانگی را پوشش می‌دهد.

 دکتر هایده شیرزادی- صدای آزادی :بلا بدور، کرونای چه!؟ این واژه «بلا بدور»، در فرهنگ عامه ما ایرانیان همیشه به کار می رود. کرونا را دیگر نمی شود گفت:«بدور». حتی متخصصین می گویند: دور نرو در خانه بمان. ما مردم این را متوجه شده ایم. ولی دستکش ها و ماسک ها و... را بنداز دور. این دور برای تعداد افرادی هنوز همان کنار پیاده رو است یا  کانال های آب کنار خیابان و... محل تردد و زندگی خودشان که کارگران زحمتکش رُفت‌وروب که از کمترین حقوق و مزایای شغلی برخودارند، مجبورند آن را جمع آوری و در داخل سطل تخلیه کنند و یا اگر احساس مسئولیت کنیم، داخل سطلها تخلیه کنیم!

اسکندر فیروز، بنیان گذار و نخستین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران، در 93 سالگی در خارج از کشور درگذشت

اسکندر فیروز زاده ۱۶ مرداد ۱۳۰۵ در شیراز بود و از او به عنوان «پدر سازمان محیط زیست ایران»  یاد شده است.

او تاسیس موسسه گیاه شناسی و باغ گیاه شناسی و همچنین طرح زیست محیطی پردیسان را در کارنامه خود دارد. همچنین با کوشش او مناطق چهارگانه تحت حفاظت ایران با نام های پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیاط وحش و منطقه حفاظت شده تعیین شد.

Page 1 of 6